25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Світ ілюстрацій Федора Лагна: у Кропивницькому презентують виставку малюнків (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Світ ілюстрацій Федора Лагна: у Кропивницькому презентують виставку малюнків (ФОТО)

65

Сьогодні, 24 лютого, літературно-меморіальний музей І.К. Карпенка-Карого міста Кропивницького презентує віртуальну виставку «Художник як співавтор. Світ ілюстрацій Федора Лагна» до 65-річчя від дня народження митця.

24Лагно ФJPGТалановитий художник Федір Лагно народився 1956 року в селі Нова Осота Олександрівського району Кіровоградської області. У 1982 році закінчив факультет «Промислове мистецтво» Харківського художньо-промислового інституту. З 1983 року бере участь у багатьох виставках. 

На творчому рахунку майстра поїздка до Італії в групі п’яти українських художників, творча практика в містах Болонья, Венеція, Монгідоро (1994), співпраця з творчою групою «Фабрика дизайну» (м. Москва) наприкінці 1990-х, розробка концепт-проектів, креативної продукції, товарних брендів з (1998). Він постійний учасник Великоднього благодійного аукціону в місті Кропивницькому.

Роботи художника зберігаються в зібраннях Міністерства культури України, Львівській картинній галереї, Комунальному закладі «Музей мистецтв» Кіровоградської обласної ради, художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна міста Кропивницького, а також у приватних колекціях США, Канади, Японії, Великої Британії, Італії, Росії та України. Сам же він мешкає у смт Олександрівка Кропивницького району.43

Федір Федорович є членом Національної спілки художників України, лауреатом обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна у номінації  «Новітні спрямування» (2011, 2019).

На виставці представлені яскраві ілюстрації  Федора Лагна до книг письменників-земляків. Це мікс комп’ютерного малювання та малювання вручну – власна авторська технологія. На самобутні роботи олександрівського майстра звернув нашу увагу прозаїк Володимир Кобзар, передавши до музею кілька років тому частину свого робочого архіву.

236436

Виключно ілюстрації Федір Лагно присвячує час з 2012 року, коли зробив малюнки до книги Володимира Кобзаря  «Буваличі» (Київ, 2012). Наступними були  книги цього ж автора «Гуси і лебеді. Про велике зелене дерево» (Київ, 2013), «Як у раю» (Київ, 2014) та майбутня «Священні шляхи, або Bo i Сагі».

За кілька останніх років він створив ілюстрації до трьох книг Петра Мельника із серії «Кулінарна казка» – «Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії» (Кропивницький, 2016), «Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту» (Кропивницький, 2017), «Дивовижна подорож Соні й Асі на Запорізьку Січ» (Кропивницький, 2019).

23Ф. Лагно

35Федір Лагно ілюструє не тільки твори для дітей. Його роботи використані в оформленні обкладинок книг Павла Чорного та Віктора Шила «Бодай-Цикута» (Київ, 2006), Олександра Косенка «Гартування води» (Київ, 2013).

Малюнки Ф. Лагна припали до душі Валентині Кондратенко-Процун. Їх можна побачити на сторінках поетичної збірки  «Вічної спраги нектар» (Кропивницький, 2019).

Творчість художника в напрямку книжкової ілюстрації  розширює звичні горизонти образотворчого мистецтва нашого краю, збагачує та примножує його традиції.

З виставкою можна ознайомитися на сайті музею за посиланням http://www.karpenkokarymuseum.kr.ua/kar198_u.html

Наталія Мельниченко,

науковиця музею

Читайте також: Виставку про відродження та впровадження в сучасне життя стародавнього мистецтва кераміки презентували у Кропивницькому