03жовтня2023

ГОЛОВНА КУЛЬТУРА Письменники передали до бібліотек Кіровоградшини власні видання (ФОТО)

КУЛЬТУРА

Письменники передали до бібліотек Кіровоградшини власні видання (ФОТО)

 348382238 926787808554515 4059562539806454082 n

Документально-художні твори відомих у Кропивницькому авторів-благодійників Валентина Карпова та Олександра Затоки, видані протягом січня-травня 2023 року власним коштом, поповнили фонди обласних та міських бібліотек.

Серед них – і нові книги "Незламна Україна" та "Між двома світами", обсягом понад 400 сторінок кожна.

Як інформує  Валентин Карпов – лікар за фахом, один із авторів-дослідників, –  понад сорок раніш виданих різнопланових  науково-популярних творів, у книзі "Незламна Україна", презентованої в травні у книгозбірнях Кропивницькому та Компаніівці,  викладені власні дослідження авторів та каєзнавців Кіровоградської області з історії розвитку  Єлисаветградського краю. Це ніби реалістичний екскурс у невелику частинку історії нашої країни періоду 1917-1923 років, за яких люди відстоювали її свободу і незалежність,  заклавши  «генетичний фундамент стійкості» для майбутніх українських поколінь.  Автори документального твору книги «вплели» тогочасні революційні події Єлисаветградського реґіону в загальну канву історії України – доби визвольної революції 1917-1921 років. І зробили в цілому вдалу спробу показати нерозривність революційного процесу та незламність духу окремих людей, різних «народних» отаманів і загалом держави України. Через сто років сталева стійкість українського народу проявила себе у 2022 році з початком  повномасштабної  російсько-української війни. Про її перебіг йдеться, зокрема, в документальних творах "Незламна Україна" та "Нескорені", а також вже у готових до друку нових книг про перший та другий рік війни "Вільні від народження" "Нація сталевих людей", присвячених героїзму та крицевій стійкості української нації у боротьбі з російським агресором. Станом на зараз  для видання цих книг не вистачає коштів, тому автори звертаються за допомогою  до небайдужих людей і благодійників.

Крім того, Валентин Карпов дав загальну характеристику переданого до  бібліотечних фондів  документально-художнього видання  під рубрикою "Країна знань" з назвою "Між двома світами" (Кропивницький, 2023 рік)  обсягом 434 сторінок, рпозрахованого на масового читача.  із цікавими та пізнавальними розповідями про походження, будову нашої планети, її таємниці та загадки, пов’язані з підземним та підводним світами Землі, яку ми повинні зберігати та захищати від вторгнення агресорів.

                                                                                Анатолій Саржевський

Читайте також: Автор "Рядків з передової" розповів читачам кропивницької книгозбірні про літературні вподобання спецпризначенців