13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА В очікуванні театрального сезону: у Кропивницькому вирішують долю директора, призначеного на час воєнного стану (ФОТО)

КУЛЬТУРА

В очікуванні театрального сезону: у Кропивницькому вирішують долю директора, призначеного на час воєнного стану (ФОТО)

306133283 453968320098660 9091346502281974860 n

Кропивницький став місцем, до якого прикуті очі всієї театральної спільноти.

Так вважають у Національній спілці театральних діячів України.

Там добре памятають, як після кількох невдалих спроб провести конкурс на заміщення вакантної посади директора-художнього керівника, в області шукали людину, яка захоче очолити театр. Охочих не знайшлося.

У спілці наголошують, що В’ячеслава Вандрашека призначили директором-художнім керівником із формулюванням, яке вказане у правовому акті (Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (частина 5 ст. 10): «на час воєнного стану».

"Після припинення чи скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, на посади… керівників комунальних підприємств, установ, організацій, на які особи призначені відповідно до абзацу першого частини п’ятої цієї статті, оголошується конкурс. Граничний строк перебування особи на посаді, на яку її призначено відповідно до абзацу першого частини п’ятої цієї статті, становить 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану", – йдеться у згаданому документі.

Вадрашеку запропонували розрахуватися "за власним бажанням". Це сталося ще 7 червня. Й ось уже майже протягом двох місяців він та колектив театру боряться за справедливість: записують відео, роз’яснюють ситуацію, дають пресконференції, консультуються з юристами.

Днями створили петицію щодо припининення атаки обласної ради на театр корифеїв.

"Цією петицією ми закликаємо голову Кіровоградської обласної ради від «Слуги народу» Юрія Дрозда, голову фракції «Батьківщина» в Кіровоградській обласній раді Олександра Чорноіваненка, голову фракції «За мабутнє» Олександра Горбунова припинити політичну атаку на комунальний заклад «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Л.Кропивницького»", – йдеться в петиції.

Підписати її можна за посиланням.

Довідково: 2 грудня 2022 року голова Кіровоградської обласної ради призначив на посаду директора-художнього керівника обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького В’ячеслава Вандрашека.

Читайте також: "Ти не наш", – заявили директору кропивницького театру та запропонували написати заяву

Директор кропивницького театру консультується з юристами та планує черговий театральний сезон