25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Коли демонтують пам'ятник комсомольським поколінням Кіровоградщини

ПОЛІТИКА

Коли демонтують пам'ятник комсомольським поколінням Кіровоградщини

2578283

Запит від громадських організацій щодо демонтажу пам'ятників комуністичного режиму розглянули вчора, під час засідання архітектурно-містобудівної ради Кропивницького.

Йшлося про пам'ятник комсомольським поколінням Кіровоградщини, розташований у сквері Олександра Кондакова, пам'ятник героям громадянської та Великої Вітчизняної війни, у сквері Слави та пам'ятник Солдатам правопорядку.

"Демонтаж пам'ятників архітектури — це досить затратний процес. Лише на одну масштабну споруду з місцевого бюджету необхідно буде виділити від 1,5 до 1,8 мільйона гривень", – зауважила Ірина Мартинова.

Думки членів ради розійшлися під час обговорення: одні архітектори наполягали на необхідності здійснювати демонтаж у контексті реконструкції скверів, інші переконували, що пам'ятники – це частина епохи, монументальне мистецтво і їх треба залишити на своєму місці, треті – пропонували створити музей просто неба і там розмістити всі символи комуністичного режиму.

Начальник управління культури та туризму міської ради Анна Назарець нагадала членам ради, що топонімічна комісія підтримала питання демонтажу пам'ятника комсомольським поколінням Кіровоградщини. Влдночас, члени топонімічної комісії відхилили пропозицію демонтажу пам'ятного знака партизанам, що у парку Ковалівському, та пам'ятника солдатам правопорядку. Проти його знесення виступили і мешканці міста.

Тож остаточного рішення архітектурно-містобудівна рада Кропивницького з цього питання ще не сформувала.

Читайте також: