27жовтня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Про вагомий внесок Володимира Панченка у долю Кропивницького нагадуватиме нова назва центральної вулиці міста

СУСПІЛЬСТВО

Про вагомий внесок Володимира Панченка у долю Кропивницького нагадуватиме нова назва центральної вулиці міста

У міській раді Кропивницького пройшло чергове засідання топонімічної комісії під головуванням секретаря міської ради Андрія Табалова.

27 1


Присутні підтримали звернення ініціативної групи мешканців міста і обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка щодо перейменування вулиці Декабристів на вулицю Володимира Панченка.

«Вулицю, яка пропонується для перейменування обрано не випадково. Саме вона пов’язана із життям Володимира Панченка та перетинається із вулицею Шевченка, на якій розташований ЦДПУ імені Винниченка, в якому тривалий час працював науковець. Саме на цій вулиці знаходиться бібліотека імені Євгена Маланюка, до перейменування якої Володимир Панченко був причетним. Тут він проводив багато просвітницьких заходів та презентував свої книги. На цій вулиці розташоване видавництво «Імекс – ЛТД», де видавалися книги автора. Додатково, необхідно відзначити, що на мапі Кропивницького є дві топонімічні назви, пов’язані з декабристським рухом. Крім вулиці, у центральній частині міста є й провулок Декабристів. Отже, перейменування саме цієї вулиці на честь Володимира Панченка є найбільш обґрунтованим», – відзначив член топонімічної комісії, історик Юрій Митрофаненко.

Більшістю голосів пропозиція громадськості була підтримана і питання перейменування буде винесено на розгляд виконавчого комітету міської ради Кропивницького.

27 2

Довідково. Володимир Панченко – Почесний громадянин міста Кропивницького, депутат Верховної Ради України І-го скликання, яка ухвалила Акт проголошення незалежності України, відомий в Україні письменник та вчений, доктор філологічних наук, професор. Протягом багатьох років він досліджував та популяризував творчість письменників, театральних та громадських діячів, життєвий шлях яких тісно пов’язаний з історією нашого краю та міста. Серед постатей, що перебували у колі його досліджень були відомі земляки: Володимир Винниченко, Євген Маланюк, Юрій Яновський.

http://kr-rada.gov.ua

Читайте також: Професор Володимир Панченко презентував у Кропивницькому нову книгу (ФОТО)

Володимир Панченко: Мрію про пам'ятник, який відображатиме дух і духовну красу Юрія Яновського