10липня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Без домашніх іграшок і маленькими групами: у Кропивницькому готуються до відновлення роботи дитсадків (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Без домашніх іграшок і маленькими групами: у Кропивницькому готуються до відновлення роботи дитсадків (ФОТО)

26885 1200x800 2

Дошкільні навчальні заклади Кропивницького готують до прийому своїх маленьких вихованців після понад двомісячного карантину.

26891 1200x800 2

Яким чином  відбуватиметься повернення малюків у групи та як триває підготовка дитячих садків до відновлення своєї діяльності, сьогодні, 29 травня, продемонструвала начальниця управління освіти міської ради Лариса Костенко на прикладі ДНЗ №27 “Ягідка”, інформує пресслужба міськради.

Відразу за воротами садка вихованців зустрічатимуть вихователі та медична сестра. Дітям контролюватимуть температуру дистанційними пірометрами, закупленими коштом управлінням освіти. Всі показники записуватимуть до журналу. У разі, якщо у дитини зафіксують підвищену температуру, вихованця не пускатимуть до закладу. Загалом, протягом дня температуру мірятимуть що чотири години. Також малюкам оброблятимуть руки антисептиком. Є в наявності у кожного садка і індивідуальні засоби захисту: маски, бахіли, сухі паперові серветки, якими буде зручно користуватись дітям дошкільного віку. Все закуплене, за словами Лариси Костенко, має необхідні сертифікати та є безпечним для дитячого здоров’я.

"Дітей зустрічатимуть вихователі на майданчиках, батькам заходити в групи не дозволятимемо. Вхід у кожну групу буде окремий, з вулиці, щоб діти менше контактували один із одним. Орієнтовно в цьому садку працюватиме п’ять груп", – повідомила Лариса Костенко. 

Кожен працівник ДНЗ вже приніс довідки про стан власного здоров’я від сімейного лікаря та заповнив спеціальну анкету, де поінформував про середовище, в якому він перебував під час карантину.

А працівники віком 60+ поки перебуватимуть на самоізоляції, повідомила очільниця управління освіти. Ті, хто забезпечуватиме штатний режим роботи закладів, щодня контролюватимуть температуру тіла та вноситимуть дані до «журналу здоров’я».

У кожному садку буде облаштований ізолятор. Його створили на випадок, якщо у дитини протягом дня погіршиться самопочуття та підніметься температура.

"Якщо дитина захворіла, ми її одразу переведемо в таку кімнату. ,Викличемо батьків, і повідомимо її сімейного лікаря. Якщо ж стан буде серйозним, обов’язково терміново викликатимемо швидку допомогу. Також у нас є пересувні бактерицидні лампи, і ми, відповідно до інструкції, кварцуватимемо приміщення", – підкреслила медична сестра Оксана Кондратенко. 

26889 1200x800 2

У всіх групах садочку прибрали килими та м’які іграшки. Залишили лише ті, які можна помити та обробити дезінфікційними засобами. Столи розставлені відповідно до дозволеної дистанції, за кожним столиком завжди сиділи по 4- 6 дітей, тепер – по двоє. Ліжечка – теж на передбаченій карантинними нормами  відстані.

"Іграшки з дому приносити не можна. Вихователі визначатимуть, чим зайняти і розважити малюків: читатимуть казки, співатимуть і декламуватимуть. Більшість часу діти проводитимуть на вулиці, на свіжому повітрі", – наголосила Лариса Костенко.

Приміщення, де перебуватимуть діти, будуть ретельно оброблені і продезінфіковані. Лариса Костенко також звернула увагу, що в садках є спеціальні контейнери групи Б, де збиратимуть використані захисні засоби. А утилізуватиме їх організація, з якою міське управління освіти уклало угоду.

Спеціально створена комісія управління освіти уважно вивчає, чи дотримано в садках усі вимоги, відповідно до постанови головного лікаря МОЗу, передбачені перед відкриттям закладів.

Тож, щойно дозволятиме епідситуація, а комісія ТЕБ та НС надасть необхідний  дозвіл, дитсадки відкриють двері для дітей.

26888 1200x800 2

              Читайте також: Володимир Зеленський: Уже з понеділка відкриють дитячі садки

Як і коли запрацюють на Кіровоградщині дитячі садки, вирішать після аналізу зауважень та пропозицій 

Коли на Кіровоградщині не буде зростання захворюваності, дозволять відкривати дитсадки?

Лариса Костенко: Дитсадки у Кропивницькому відкриють після виконання низки умов