20січня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Папір, поліетилен та скло у Кропивницькому охоче приймуть на переробку

СУСПІЛЬСТВО

Папір, поліетилен та скло у Кропивницькому охоче приймуть на переробку

43403606 525627827908196 9008079164690923520 n

Журналісти ЗПУ розпочали розповідь про те, як із користю для себе і без шкоди для природи позбуватися зношених речей у Кропивницькому. Й не тільки.

Ми розповіли, куди подіти одяг і взуття, з яких повиростали, Іграшки та канцелярське приладдя, що піднабрили, читані-перечитані книги. Сьогодні зупинимося на тому, про що ще не йшлося, але що також можна непогано "прилаштувати". але доведеться трішки поморочитися з цим.

Папір, скло, пластик, метал

64768014 372693820031470 4011585766126780416 nУ більшості пунктів прийому вторсировини без проблем можна здати на переробку папір, алюмінієві банки (від пива та газованих напоїв), жерстянки (наприклад, консервні бляшанки та кришки від консервації), деякі види скляних пляшок та прозорі ПЕТ-пляшки. Уся упаковка має бути чистою та сухою. Так вам простіше буде її накопичувати вдома до наступної здачі вторсировини, а  переробникам – сортувати й переробляти. Ліпше знімати зайві елементи, наприклад, скотч із картонних упаковок чи гумки із жерстяних кришок. Зверніть увагу, що чеки, так звані паперові стаканчики, серветки чи туалетний папір не можна здавати в макулатуру.  

Якщо ви не знаєте, де найближчий до вас пункт прийому вторсировини, поцікавтеся про це наступного разу, коли зустрінете безхатька чи когось іншого із характерними клунками. Зазвичай ці люди обізнані з усіма пунктами прийому у своєму районі.

Зайві скляні банки, пластикові контейнери для ягід чи упаковки для яєць найкраще використати повторно: якщо вам вони більше не потрібні, запропонуйте тим, хто торгує відповідними продуктами на базарах.

Tetra Pak, поліетилен та інше

Домашній сміттєвий контейнер легко можна звільнити від частини упаковки, здавши її на переробку у своєму ж районі, однак є цінна вторсировина, з якою складніше.

Наприклад, в Україні уже переробляють упаковки типу Tetra Pak (від соків та молочних продуктів), однак все ще мало заготівельників вторсировини їх приймають. Така сама ситуація із поліетиленовими пакетами від молочних продуктів (які чорні зсередини), паперовими стаканчиками чи паперовими відерцями від попкорну чи морозива. Якщо ви готові докласти трохи зусиль та грошей, можна збирати таку упаковку та відправляти в Київ в організацію «Зелений птах». Усе має бути чистим, сухим і максимально спресованим. За пересилку вам так само доведеться заплатити.

Пластик, що не переробляється

Якщо ви готові піти ще далі і відсортовувати пластик, який не переробляється, також є вихід. Проєкт «Україна без сміття» приймає шуршики, упаковку з полістиролу, немаркований пластик та подібне на високотемпературне спалювання (воно безпечніше, ніж звичайне). За таку послугу доведеться заплатити 200 гривень та покрити пересилку.

107675861 1736734309800894 7979751882480012459 n

Батарейки

Використані батарейки можна здати у спеціальні контейнери в мережі «Епіцентр». Цей гіпермаркет – один із партнерів ініціативи «Батарейки, здавайтеся», які забезпечують відправку в Європу та переробку на спеціалізованих підприємствах. Якщо ж батарейки потрапляють на сміттєзвалище чи деінде – вони забруднюють ґрунт та воду небезпечними речовинами.

Органічні відходи

Органічні відходи становлять не менше третини того, що викидає середньостатистична сім’я. На звалищах вони утворюють небезпечний газ – метан. Щоб цього уникнути, за можливості збирайте продуктові та інші рослинні залишки окремо – наприклад, використовуючи контейнери для компостування.

Наталя Романюк,

фото атора

Читайте також:  Як із користю для себе і без шкоди для природи позбуватися зношених речей у Кропивницькому

Як кропивничанам стати екосвідомими з самого дитинства: 5 українських книжок