27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому відзначають День пам’яті та примирення

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому відзначають День пам’яті та примирення

DSC 2900 1

Сьогодні, 8 травня, в Україні відзначають День пам’яті та примирення, присвячений вшануванню пам’яті жертв Другої світової війни.

Напередодні міська влада Кропивницького звернулаься до кропивничан і громадян, які вимушені були покинути рідні міста, рятуючись від обстрілів, з проханням  утриматися 8 та 9 травня від перебування в місцях масового скупчення.

"Друга світова війна стала найкривавішою і найжорстокішою в історії людства. Цей день присвячений пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто прийняв смерть під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.

Цього дня українці також вшановують покладанням квітів і хвилиною мовчання загиблих захисників рідної землі, які віддали найдорожче - власні життя за право свого народу жити вільно у незалежній Україні.

Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення стало своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Водночас Кропивницька міська рада звертає увагу мешканців міста на необхідність суворого дотримання режиму воєнного стану. В Україні триває жорстока війна, розв’язана росією. Окупанти чинять терор, знищують українські мирні міста і села, підступно бомбардують цивільні об’єкти, у тому числі і меморіальні місця.

Ніхто не може гарантувати, що саме в ці травневі дні агресор не вдасться до найжорстокіших провокацій.

Обов’язково настане той світлий день, коли Кропивницький разом з усіма містами України буде святкувати велику Перемогу.

Перемогли нацизм – переможемо і рашизм!" – зазначили в міськраді.

Фото: пресслужби ГУДСНС у Кіровоградській області

Читайте також: