29лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО ЦГЦ Кропивницький: військові навчають цивільних виживати в екстремальних умовах (ФОТО, ВІДЕО)

СУСПІЛЬСТВО

ЦГЦ Кропивницький: військові навчають цивільних виживати в екстремальних умовах (ФОТО, ВІДЕО)

d45371da72779505

Надавати за потреби кваліфіковану домедичну допомогу, адекватно діяти під час тривалого блекауту, залишатися на зв’язку під час зникнення електрики, вправно поводитися зі зброєю та мінно-вибуховій безпеці – всього цього навчають у Центрі готовності цивільних у Кропивницькому.

387873247 122128594040029475 6344999350557040100 n

Заняття проводять військові. Про це йдеться в сюжеті Суспільного.

«Основна мета нашого центру – підготовка цивільного населення до можливої ширшої мобілізації. Навчання проводимо щотижня. Попереду – тренінги з медицини, щодо застосування дронів, розвідувальної діяльності», – зазначила координаторка ЦГЦ Кропивницький Наталія Салімова. 

Минулого тижня на тренінг із тактичної медицини до військових прийшли двадцятеро людей. Їм показали, як робити огляд, щоб виявити характер поранення і правильно надати допомогу.

Військовий Олексій наголосив, такі навички можуть врятувати життя людині до приїзду медиків.

"Основні критерії — це зупинення кровотечі та надання першої домедичної допомоги, щоб дотримати пораненого до приїзду швидкої", – зауважив тренер.

За його словами, лише одного заняття замало, потрібно тренуватися, допоки не доведуть навички до автоматизму. Показав протоколи надання медичної допомоги, якими користуються військові.

"Протокол MARCH – це тактична медицина, яка розрахована на поступове надання допомоги, в нас вона розрахована на короткий час. Тому що, якщо бійця поранили, то це – червона зона і нам потрібно, якнайшвидше зупинити кровотечу і витягувати його з червоної зони, хоча б до жовтої — до місця, де є якесь укриття".

Цивільних вчили зупиняти кровотечу на манекені зі штучною кров’ю.

На тренінг до військових вдруге приїхала Олена Корестієнко.

"Щось запам’ятаємо, сподіваюсь у якійсь такій ситуації, згадаємо, згодиться і будемо рятувати інших".

Серед учасників тренінгу — учасники громадської організації "Centuria", яка займається підготовкою молоді до захисту країни. Керівник осередку Андрій вважає, такі тренінги допомагають вдосконалити свої теоретичні та практичні навички.

"Один раз такі мені навички вже знадобилися, то була непритомна людина, якій я надав першу домедичну допомогу, масаж серця. І вже після приїзду швидкої її лікарі докачали та вона отямилася".

Довідково: ЦГЦ в областях створено завдяки "Благодійному фонду Сергія Притули", де й розробили тематику тренінгів на військову та актуальну тематику для цивільних у Кропивницькому.

Брати участь у навчаннях, організованих ЦГЦ Кропивницький, можна з 14 років, зареєструвавшись на сторінці Центру у фейсбуці або в Телеграм-каналі.

Читайте також: Ветеранський простір запрошує до співпраці кропивницькі організації, що опікуються захисниками та їхніми родинами

Кропивницькі ветерани порелаксували на природі