25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Регламентний комітет підтримав подання генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Станіслава Березкіна

КРИМІНАЛ

Регламентний комітет підтримав подання генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Станіслава Березкіна

Регламентний комітет Верховної Ради підтримав подання генеральної прокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата члена депутатської групи "Воля народу" Станіслава Березкіна.

Таке рішення прийняв регламентний комітет на засіданні 19 листопада.Комітет дозволив притягнути до кримінальної відповідальності Березкіна, інформує «Українська правда». 

Однак комітет вирішив, що звинувачення щодо нардепа не були достатньо обґрунтовані та вмотивовані, тому комітет не підтримав затримання та обрання запобіжного заходу у вигляді арешту нардепа.

За словами генерального прокурора Юрія Луценка, Березкін організував схему розкрадання коштів державного "Ощадбанку". Зокрема, під його керівництвом, у змові зі службовцями банку, холдинг нардепа заволодів 20 мільйонами доларів.

Луценко заявив, що кредит холдинг отримав за фіктивною заставою. Позичальник запропонував як заставу договір про поставку тропічної олії, чого насправді не було.

Генпрокурор пояснив, що злочином є не сам факт кредиту, а підробка документів для його отримання та непогашення. Водночас, за словами Луценка, найближчі родичі нардепа отримали кошти на таку ж суму.

Отримані кошти вивели на рахунки белізьких та швейцарських офшорів під виглядом виконання поставки тропічної олії і використали для придбання корпоративних прав підприємства.

Корпоративні права потім розподілили між сином, дочкою народного депутата та його колишнім бізнес-партнером.За словами керівника САП Назара Холодницького, донька Березкіна не виходить на зв'язок і наразі перебуває за кордоном.

Сам Березкін на комітеті заперечував фіктивність своєї компанії і заявив, що сплачував відсотки за взятим кредитом. Також він заявив, що з 2016 року не є акціонером компанії.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій сьогодні, 19 листопада, у парламенті  заявив, що ВР готова розглянути подання на Березкіна, щойно з’явиться  відповідне рішення комітету. За регламентом після рішення комітету є 5 днів, щоб внести пропозицію на розгляд у ВР.

                         Читайте також:  Дочку народного депутата із Кропивницького оголосять у розшук;

Максима Березкіна відпустять під заставу у п’ять мільйонів замість ста п’ятдесяти;

 Суд узяв під варту заступницю голови Ощадбанку, підозрювану у пособництві нардепу з Кропивницького Березкіну;

«Ощадбанк» – «Креатив»: фінустанова проти звинувачень у бік своїх працівників;

На Кіровоградщині затримали усіх підозрюваних по справі Ощадбанку;

Родина народного депутата з Кропивницького підозрюється у незаконному привласненні 20 мільйонів доларів