25травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОДІЇ Кіровоградщина: 15 січня відбудуться збори трудових колективів «СхідГЗК»

ПОДІЇ

Кіровоградщина: 15 січня відбудуться збори трудових колективів «СхідГЗК»

138523917 769571126985466 1632242419450763581 o

Відучора, 12 січня, вивели з простою держпідприємство «Східний гірничозбагачувальний комбінат», трудовий колектив якого протестував перед Новим роком.

Структурні підрозділи ДП не працювали з 7 грудня, але і зараз, як повідомляють працівники, члени Незалежної профспілки гірників України немає впевненості у стабільній роботі уранодобувних шахт.

Нині підприємство має 94 млн грн боргу за електроенергію. І хоча за минулий рік удалося заощадити енергоносіїв на майже 2 млн грн, постачальник електроенергії відмовився подавати струм у 2021-му. З початку року ДП купує електроенергію у постачальника останньої надії, що значно дорожче.

Не виконало своїх зобов’язань перед шахтарями – уранщиками ДП НАЕК «Енергоатом». Замість передбачених додатковою угодою 290 млн грн на початку січня перерахувало ДП «СхідГЗК» лише 82 млн грн.

У шахти спускалися керівники виробничих підрозділів та інженерно-технічні працівники, відповідальні за техніку безпеки – перевіряли технічний стан гірничих виробок та рудничної атмосфери після провітрювання.

Під землю поїхали й гірники, щоб перевірити стан кріплень, електрообладнання, машин, механізмів, а також гірничої маси уранового концентрату, який за час простою встиг злежатися і його, певно, доведеться знову розпушувати за допомогою вибухівки. Повністю відновити виробництво вдасться не раніше кінця цього тижня.

Проте, якщо від ДП НАЕК «Енергоатом» до того часу не надійде решта коштів, підприємство не зможе повноцінно працювати.

Потрібне кардинальне вирішення питання своєчасного й регулярного фінансування комбінату і забезпечення його стабільної роботи.

6 січня люди не отримали очікуваної зарплати за грудень, не до кінця розрахувались з ними за відпускними останніх місяців 2020. Підприємство не має коштів на придбання необхідних техніки, матеріалів та іншого.

Трудовий колектив заявляє, що не миритиметься з безвідповідальним відношенням посадовців, які наче навмисно знищують підприємство.

На п’ятницю, 15 січня заплановані збори трудових колективів «СхідГЗК». Якщо до цього часу з підприємством не будуть проведені всі розрахунки – працівники готові відновити акції протесту.

Читайте також: Колегіальна солідарність: вимоги колективу ДП "СхідГЗК" підтримують криворізькі гірники

У Кропивницькому під стінами обласної ради триває пікет протестувальників

Протест гірників уранових шахт на Кіровоградщині дав результат

Гірники Кіровоградщини знову вийшли на дороги області

Гірники СхідГЗК перекрили дороги національного значення на території Кіровоградської області 

Кіровоградщина: за дві доби підпpиємству «СхідГЗК» перерахували понад 72 мільйона гривень

На Кіровоградщині припинили роботу шахти з видобутку урану, п'ять тисяч працівників – без роботи 

Страйкарі Кіровоградщині вимагають виплати заробітної плати