29лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я На територіях Кропивницької територіальної громади виявили небезпечних кліщів

ЗДОРОВ'Я

На територіях Кропивницької територіальної громади виявили небезпечних кліщів

278442269 521621356200542 3488414698015568574 n

Фахівці Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з початком потепління та періоду активізації кліщів у природі розпочали проведення ентомологічних обстежень територій Кропивницької територіальної громади.

Упродовж квітня, враховуючи наближення Великодня та подальших поминальних днів, ентомологічна бригада центру обстежила території найбільших міських кладовищ (Ровенське, Далекосхідне та Лелеківське), а також улюблені місця відпочинку мешканців Кропивницького – Міський сад та територію вздовж річки Інгул у районі Новомиколаївського пляжу.

На усіх обстежених територіях виявили кліщів. Усього відловлено та в лабораторії особливо небезпечних інфекцій досліджено 381 екземпляр кліщів, із яких у 18 % (70 екз.) було виявлено збудник кліщового бореліозу (хвороби Лайма) – Borrelіа burqdorferi.

Разом із цим, до травмпунктів міста вже почали звертатись люди, що потерпіли від нападів кліщів.

За направленнями лікарів та після видалення кліщів самостійно, мешканцями Кропивницького для лабораторного дослідження в лабораторію центру були доставлені та досліджені 10 екземплярів кліщів. В одному екземплярі кліща, який був видалений самостійно, виявлено Borrelia burgdorferi, постраждалого скеровано на прийом лікаря, для призначення профілактичного лікування з метою запобігання захворювання на хворобу Лайма, що відноситься за особливо-небезпечних інфекцій.

Довідково: лабораторія особливо-небезпечних інфекцій Державної установи «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» приймає видалених живих кліщів для дослідження на збудники хвороби Лайма щодня, з понеділка по п’ятницю з 8-00 до 15-30 за адресою: м. Кропивницький, вул. Пушкіна, буд. 40/9 (роб.тел. 330061).

Читайте також: