29вересня2023

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницький: що заважає виконати розпорядження Офісу президента

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницький: що заважає виконати розпорядження Офісу президента

У Кропивницькому не можуть визначитися щодо місця встановлення 30-метрового флагштоку із державним стягом.

26 1

Про це інформує Суспільне.

Обирають з-поміж двох локацій – Ковалівський парк і Фортечні вали.

Нагадаємо, що розпорядження про встановлення прапора місто отримало від Офісу президента. На це з обласного бюджету виділили 5 мільйонів гривень. Визначити дислокацію об’єкта мають до 1 березня, реалізувати проєкт – до 10 серпня, відкрити – на День Державного Прапора України – 23 серпня.

Проти встановлення прапора у Ковалівському парку неодноразово виступали активісти Кропивницького та військові.

«У Ковалівському парку, де зараз встановлений пам’ятний знак загиблим спецпрзначенцям, розміщені 49 фотографій. У нас питання: цим державним прапором хочуть прибрати пам’ятник військовим? Єдиним правильним місцем для втілення цієї ідеї є Фортечні вали. Якщо цей прапор найвищий, то він і повинен стояти на найвищій точці», – зазначив під час виступу на сесії обласної ради учасник бойових дій 2014-2015-го років Олег Кокуленко.

Чому не можна розмістити прапор саме на зазначеному військовим місці, пояснила начальниця міського відділу архітектури Ірина Мартинова.

«Меморіальний комплекс «Фортечні вали» знаходиться на землях історико-архітектурного призначення, вони національного значення, тому будь-які будівельні роботи повинні узгоджуватись з міністерством культури. Це довга процедура, алгоритм будівництва дуже складний, тому до 30-річчя незалежності держави не встигнути», – зазначила посадовиця.

Відомий архітектор обласного центру Володимир Рак зазначає, що дійсно Фортечні вали це практично найвища точка міста, але флагшток буде видно лише з лівого берега, а з правого – заважають будівлі, недобудована споруда біля лікарні Святого Луки та готель «Турист».

Голова Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрій Назаренко направив лист до Міністерства культури України з проханням роз’яснити, чи можна встановлювати прапор на Фортечних валах.

«Мені, як посадовцю, найбільше подобається місце на валах, але є закон. Якщо закон і міністерство дозволять, ми його із задоволенням встановимо на меморіальному комплексі», – сказав зазначив очільник області.

Читайте також: