25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КРИМІНАЛ Керівнику Кропивницького СІЗО, де бунтували ув’язнені, оголосили підозру 

КРИМІНАЛ

Керівнику Кропивницького СІЗО, де бунтували ув’язнені, оголосили підозру 

20 01 202

За процесуального керівництва прокуратури Кіровоградської області слідчими ДБР оголошено підозру начальнику ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Прокуратура Кіровоградщини, інформує відомча пресслужба,  неодноразово проводила перевірки щодо додержання вимог чинного законодавства в діяльності Державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» та виявлялись грубі порушення (велика кількість заборонених предметів, непрацюючі замки на дверях, відкриті камери та вільне пересування ув’язнених по поверхах та інше), які могли в подальшому призвести до надзвичайних ситуацій, про що прокуратура акцентувала у своїх вказівках на усунення порушень закону.

Однак, начальник СІЗО неналежно виконуючи свої службові обов’язки, не вживав будь-яких дій до забезпечення порядку тримання від вартою осіб та усунення виявлених порушень в установі. Вказані порушення стали причиною подій у грудні 2019 року, коли у стінах СІЗО один із ув’язнених самовільно залишив камеру та у кабінеті психолога  наніс  жінці тілесні ушкодження, підбиваючи інших ув’язнених до протиправних дій та бунту. У результаті  в установі сталися масові заворушення, було пошкоджено майно  держустанови. А до приборкання бунтарів були залучені великі сили спецслужб із різних куточків України.

Наразі у справі триває досудове розслідування.

Вирішується питання  щодо обрання керівнику СІЗО запобіжного заходу та відсторонення його від займаної посади.

Читайте також:  Ексначальнику Кропивницького СІЗО оголосили підозру

Що виявили під час чергових планових перевірок у Кропивницькому СІЗО 

У Кропивницькому СІЗО фіксують фaкти побиття ув’язнених 

Інформація щодо перевищення повноважень з боку працівників СІЗО Кропивницького підтвердилася 

Що зберігали ув’язненні у схованках СІЗО в Кропивницькому ...