27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА КУЛЬТУРА За посаду директора театру корифеїв поборяться два кандидати

КУЛЬТУРА

За посаду директора театру корифеїв поборяться два кандидати

306133283 453968320098660 9091346502281974860 n

На участь у конкурсі на посаду директора – художнього керівника Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького претендують два кандидати.

Йдеться про Олексія Дорошева та Сергія Корнієнка, поінформували в обласній раді..

Олексій Дорошев – відомий у Кропивницькому актор, який 35 років свого життя віддав Театру корифеїв. Народився у 1963 році в смт Новий Світ Старобешівського району Донецької області. Має вищу профільну освіту, у 1988 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю «актор драматичного театру і кіно». Протягом своєї кар’єри неодноразово отримував відзнаки міськради, обласної ради та облдержадміністрації.

Сергій Корнієнко народився у 1988 році у Прилуках Чернігівської області. У 2012 році закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого за спеціальністю «режисура драматичного театру». З 2021 року – викладач акторської майстерності у своїй альма-матер. Протягом творчого шляху режисував вистави у Київському молодіжному інтерактивному театрі «МІСТ», Хмельницькому музично-драматичному театрі ім. М. Старицького, у Київському академічному молодіжному театрі тощо. Працював головним режисером в Українському драматичному Малому театрі. Засновник і директор школи акторської майстерності «Euphoria».

Про те, що новиною щодо учасників конкурсу на посаду директора театру абсолютно не здивований, на своїй сторінці у фейсбуці написав ексочільник депутатського корпусу Сергій Шульга.

"Олексія Дорошева памʼятаю ще з попереднього конкурсу. Яскравий був похід)) Але і на цей раз йому не пощастить. Бо фактично виконує роль штучного конкурента.

Сергій Корнієнко, під якого все відбувається, – для мене постать нова. Знаю, за нього дуже переживає Олександр Горбунов. І чому - теж зрозуміло. Не просто так же заявляє, що театр – його. Відтак Сергію відведена теж певна роль. Проте, чи розуміє він, у яку політично брудну історію, навіть, халепу втрапив, – не впевнений", – йдеться в повідомленні.

Колишній голова обласної ради нагадав, що конкурс незаконний. За його словами, театр має директора і "тимчасовому керівнику облради, кандидату юридичних наук, це вже точно відомо. Тим не менш обласну раду з його легкої руки затягують у все нові й нові позови, а обласний бюджет – у фінансові втрати, бо рано чи пізно доведеться гривнею платити за таку службову недбалість у вигляді судових видатків. Шкода, що не з кишені винних. Дуже шкода".

Довідково: конкурс на посаду директора – художнього керівника театру ім. М.Л. Кропивницького відбудеться 14 вересня 2023 року в кабінеті № 208 приміщення Кіровоградської обласної ради.

Читайте також: "Ти не наш", – заявили директору кропивницького театру та запропонували написати заяву

В очікуванні театрального сезону: у Кропивницькому вирішують долю директора, призначеного на час воєнного стану

Директор кропивницького театру консультується з юристами та планує черговий театральний сезон

Нового директора кропивницького театру обере конкурсна комісія з дев’яти осіб